Спалювання сухої рослинності заборонено!

Попри численні попередження, громадяни продовжують з допомогою вогню «боротися» із сухою рослинністю, як на своїх присадибних ділянках, так і на полях. Тому Інспекція вкотре наголошує, що спалювати суху траву, залишки рослинності та сміття суворо заборонено.

​Пожежі у природних екосистемах призводять до загибелі всього живого, забруднюється атмосферне повітря, створюють небезпеку для життя і здоров’я людини. Разом із димом у повітря потрапляє низка небезпечних речовин, серед яких діоксини, які є канцерогенними для організму людини.

Поруч із пожежами, що виникають через ворожі обстріли, рятувальники на жаль змушені боротися також і з пожежами у природних екосистемах, які спричиняє людська недбалість та безвідповідальність.

Так, за інформацією ДСНС України, лише за минулу добу по Україні в екосистемах України сталося 318 пожеж. Горіла суха рослинність, сміття та ліси. Загальна площа знищених полум’ям екосистем склала понад 233 гектари. Переважна частина займань сталась через необережне поводження з вогнем.

Варто пам’ятати, що відповідно до статті 77-1 КУпАП випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною рослинністю або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн., та на посадових осіб від 15300 до 21420 грн. Ті самі дії, вчинені в межах природно-заповідного фонду – на громадян від 6120 до 12240 грн. та на посадових осіб від 21420 до 30600 грн.

Відповідно до ст. 245 Кримінального Кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом караються штрафом від 91800 грн. до 153000 грн. на громадян або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Тому вкотре закликаємо громадян: будьте обережними з вогнем в природних екосистемах та під час проведення господарських робіт на власних ділянках!

Не завдавайте шкоди здоров’ю і навколишньому середовищу!

фото: ДСНС Сумщини