Першоцвіт

ПЕРШОЦВІТ–2020

У весняний період 2020 року, (до 15 травня),  Державна екологічна інспекція у Сумській області здійснювала заходи державного контролю з метою недопущення знищення ранньоквітучих рослин, у тому числі, занесених до Червоної Книги України. У цей період екоінспекторами проведено 32 рейдові перевірки, в ході яких виявлено 9 фактів незаконного збору рослин в екосистемах та 3 факти протиправної торгівлі ними.

За результатами вжитих заходів Інспекція спрямувала 12 адміністративних справ до судових органів. Також  Інспекцією було обраховано суму збитків, завданих незаконним вилученням рослин із природного середовища, яка склала 1612 грн.

 

 

ПЕРШОЦВІТ-2019

На Сумщині завершено щорічну природоохоронну операцію «Першоцвіт-2019», участь у якій узяли працівники Державної екологічної інспекції у Сумській області спільно з громадськими інспекторами з охорони довкілля Сумської області та правоохоронцями.

У ході проведення операції «Першоцвіт-2019» на території Сумської області здійснено перевірки на території м. Суми, м. Кролевець, Конотопського, Кролевецького, Лебединського, Сумського районів, у ході яких виявлено 23 порушення (13 – у місцях збору, 10 – у місцях реалізації). За незаконний продаж та збір ранньоквітучих рослин, складено 23 протоколи, які передані для розгляду до судових органів, розраховано та пред’явлено 13 збитків на загальну суму 2 672 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

  ПЕРШОЦВІТ-2018

У ході проведення операції «Першоцвіт – 2018» на території Сумської області державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Сумської області здійснено 35 перевірок, у ході яких виявлено 32 порушення (16 – у місцях збору, 16 – у місцях реалізації).

За незаконний продаж та збір ранньоквітучих рослин, складено 32 протоколи, які передані для розгляду до судових органів, розраховано та пред’явлено 16 збитків на загальну суму 4 774 грн.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ПЕРШОЦВІТ-2016

За результатами проведення операції «Першоцвіт – 2016» на території Сумської області державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища за незаконний продаж та збір ранньоквітучих рослин, складено 18 протоколів, розраховано та пред’явлено збитків на суму 1 850 грн.

Окрім заходів державного контролю Держекоінспекція у рамках операції «Першоцвіт – 2016» здійснювала й роз’яснювальну роботу серед населення через місцеві ЗМІ та шляхом розповсюдження інформаційних буклетів на ринках м. Суми, у тому числі й серед реалізаторів, яких було поінформовано про недопущення продажу червонокнижних рослин та відповідальність за порушення вимог чинного законодавства.