Інформаційні матеріали Громадської ради при Інспекції

ПОВІДОМЛЕННЯ

 У 2018 році при Державній екологічній інспекції у Сумській області було утворено громадську екологічну раду, основним завданням якої є :

  1. Сприяння реалізації громадянам конституційного права на участь в управлінні державними справами.
  2. Здійснення громадського контролю за діяльністю Інспекції.
  3. Сприяння врахуванню Інспекцією громадської думки під час формування та реалізації державної політики у сфері діяльності Інспекції.

ДО ВАШОЇ УВАГИ НАДАЄТЬСЯ

короткий аналітичний матеріал, що характеризує стан справ у сфері охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки області.

Атмосферне повітря

Загальна кількість викидів в атмосферне повітря – біля 100 тис. тон, в т.ч. від стаціонарних джерел забруднення – 35-40 тис. тон, від пересувних джерел – 60 тис. тон.

Більш за все страждають від забруднення повітря м. Суми – 40 кг на одну особу, м. Охтирка – 10 кг/особу, м. Ромни – 8 кг/особу, м. Шостка – 5 кг/особу, м. Конотоп – 4 кг/особу.

Водні ресурси

Станом на 01.01.2012 на території області налічувалося 4333 артезіанських свердловини.

За даними Департаменту екології та охорони природних ресурсів Сумської обласної державної адміністрації  станом на 01.01.2017 року кількість їх скоротилась до 2300. Безгосподарними стали – 1533 свердловини. Звісно, вони залишились незатампоновані і негерметизовані. Тобто відкриті до доступу поверхневих стоків, які безперешкодно потрапляють у підземні водоносні горизонти, а вони вкрай забруднені внаслідок людської діяльності.

На території області налічується 66 комплексів очисних споруд, 48 з них умовно повної біологічної очистки, решта щорічно скидають у водні об’єкти біля 21 млн. м3 недостатньо очищених стоків, в т.ч. і зовсім не очищені.

Поводження з відходами

Обсяги утворення відходів складають біля 30 млн. тон І- ІІІ класу небезпеки. Безліч несанкціонованих звалищ твердих побутових відходів. Переробка останніх відсутня.

На території області налічується біля 600 тонн непридатних та заборонених до використання пестицидів (агрохімікатів). Тільки в Сумському районі їх зберігається біля 300 тонн.

Екологічна безпека

Вона є складовою національної безпеки. Все те, що загрожує природі, мусить розглядатися як загроза безпеці людини.

Екологічні проблеми сьогодня – це проблеми абсолютно нових вимірів.

Екологічна безпека, як комплекс національної безпеки повинна захищати інтереси людини, суспільства, довкілля та держави від реальних або потенційних загроз, що створюються антропогенними чи природними чинниками, стосовно довкілля, та гарантується законодавчими актами держави.

ЗВЕРТАЮСЬ ДО НЕБАЙДУЖИХ ГРОМАДЯН

Україна прагне входження до ЄС. Але варто усвідомлювати, що нас туди не приймуть доти, доки ми не поміняємо ще совдепівську парадигму «економіка-соціум-екологія» на парадигму, за  якою живе Європейське суспільство, – «екологія – соціум – економіка». Там зрозуміли ще у минулому столітті, що здорова екологія народжує здорових людей. А здорові люди створюються сильну економіку.

Тому закликаємо усіх небайдужих громадян Сумщини включитися в процес «Ні, екологічним злочинам на Сумщині!».

Скоординуємо наші зусилля у справі докорінного виправлення екологічної ситуації та сприяння забезпеченню природного співіснування людини та довкілля в регіоні.

Втративши духовні орієнтири, сповідуючи споживацьку філософію буття, людство протиставило себе Природі. І час розплати настав.

Вищи сили нагадують про це не лише масштабними природними катаклізмами, але й реальними загрозами існуванню самої людської цивілізації.

 

Пишіть про екологічні негаразди! Розкривайте екологічні злочини, будуємо наше безпечне майбутнє разом. Лише разом ми переможемо!

ГОЛОВА ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ ІНСПЕКЦІЇ

АНДРОСОВ Михайло Іванович

контактні дані:
електронна пошта: deisumy_gromrada@ukr.net
моб. тел.: 099-658-29-68