Новорічна ялинка

НОВОРІЧНА ЯЛИНКА-2020

На виконання доручення Державної екологічної інспекції України від 03.12.2019 №260 про посилення заходів державного нагляду (контролю) під час заготівлі та реалізації дерев хвойних порід у передноворічний період, Державна екологічна інспекція у Сумській області провела щорічну природоохоронну операцію “Новорічна ялинка”.

В рамках операції державні інспектори з охорони довкілля Сумської області проводили рейди в місцях торгівлі та на територіях зростання ялин та сосен. За результатами здійснених заходів, працівниками Інспекції виявлено 18 порушень природоохоронного законодавства. Зокрема, у різних куточках Сумщини було зафіксовано 12 самовільних рубок хвойних дерев.

За даними фактами було накладено штрафів на загальну суму 6,12 тис. грн., з яких станом на 10.01.2020, стягнуто 5,1 тис. грн. Також розраховано 12 претензій на відшкодування збитків загальною сумою 5,982 тис. грн.

Окрім того, в рамках операції “Новорічна ялинка” було встановлено 6 порушень природоохоронного законодавства під час продажу хвойних дерев. Усі матеріали за фактами незаконної торгівлі передано до суду.
 

НОВОРІЧНА ЯЛИНКА-2019

З метою забезпечення державного контролю за охороною лісів від незаконних рубок хвойних насаджень, за заготівлею та реалізацією ялинок у передноворічний період, кожного року на Сумщині проводиться Всеукраїнська природоохоронна операція «Новорічна ялинка».

У період грудня 2018 – січня 2019 державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Сумської області проведено 40 перевірок із виявлення незаконного порубу та перевезення новорічних ялинок, а також здійснювався контроль за дотриманням правил торгівлі, і законності продажу новорічних ялинок.

За виявлені порушення складено 17 протоколів, з них 1 протокол за статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передано для розгляду до суду – за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу без документів, що підтверджують законність їх придбання.

16 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 65 КУпАП – за незаконну рубку дерев хвойних порід на загальну суму штрафів 2431 грн. Разом з тим, за шкоду, заподіяну державі внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень громадянами та посадовими особами, розраховано збитки у розмірі 7264 грн.

 

НОВОРІЧНА ЯЛИНКА-2018

У рамках Всеукраїнської природоохоронної операції «Новорічна ялинка», яка тривала з грудня 2017 по 16 січня 2018 року, Інспекцією проведено 54 перевірки щодо дотримання правил заготівлі та законності продажу і придбання новорічних ялинок в населених пунктах регіону. Зокрема, перевірки проводились у Недригайлівському, Охтирському, Тростянецькому, Краснопільському, Сумському, Глухівському, Конотопському, Буринському, Шосткинському, Середино-Будському районах області на територіях 17 лісокористувачів. Також перевірено 21 місце продажу дерев хвойних порід. У ході цих перевірок виявлено 15 випадків самовільних рубок дерев сосни та 1 випадок порушення порядку їх придбання чи збуту. На порушників складено 16 протоколів про адміністративні правопорушення на загальну суму штрафів 1394 грн., 1 протокол направлений для розгляду до судових органів. Загальна сума збитків, завдана державі внаслідок «ялинкового браконьєрства», склала 5989 грн.

 

 

 

 

 

 

НОВОРІЧНА ЯЛИНКА-2017

З метою забезпечення контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства у період підготовки до Нового 2017 року на території Сумської області протягом грудня 2016 – січня 2017 року було проведено 28 перевірок місць заготівлі та реалізації хвойних насаджень. Перевірки проводились в Кролевецькому, Глухівському, Шосткинському, Путивльському, Ямпільському, Середино-Будському, Сумському, Тростянецькому, Недригайлівському районах та на території міста Суми. За виявлені факти самовільних порубів об’єктів рослинного світу складено 13 протоколів про адміністративні правопорушення за статтею 65 КУпАП на загальну суму штрафів 1360 грн. Державними інспекторами розраховані збитки на загальну суму 4618 грн. (відшкодовані порушниками у повному обсязі).