Нерест

З метою посилення державного контролю за станом охорони, використання і  відтворення водних живих ресурсів у весняно-літній період щорічно проводиться операція «Нерест», під час якої забороняється вилов риби та інших водних живих ресурсів, у т.ч. раків.

У рамках операції “Нерест” Державна екологічна інспекція у Сумській області спільно з органами Нацполіції України та Сумидержрибоохороною проводить заходи по боротьби з браконьєрством: здійснюється контроль за використанням водних живих ресурсів, у тому числі, за проведенням науково-промислових ловів, за недопущенням будь-яких будівельних робіт на водоймах та у прибережних захисних смугах.
Нагадуємо, що за здійснення браконьєрського вилову риби сітними, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою тощо забороненими знаряддями передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 – 680 гривень, для посадових осіб 510 – 850 гривень) та кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400 – 6800 гривень, або позбавлення волі строком до 3 років), з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім того, за кожну незаконно виловлену рибину незалежно від її розміру нараховується розмір завданої шкоди (для прикладу:сом – 425 гривень, щука – 340 гривень, судак – 510 гривень, лящ – 170 гривень тощо).

Результати проведення операції “Нерест” у 2017 році

Під час проведення Інспекцією заходів щодо посилення державного нагляду (контролю) за станом охорони, використання та відтворення  водних живих біоресурсів під час заборони на лов у весняно-літній нерестовий період  2017 року  проведено 25 рейдових перевірок на водних об’єктах області. При цьому на порушників природоохоронного законодавства складено 18 адміністративних протоколів на загальну суму 0,544 тис. грн., з них передано до судових органів – 13.

 

Результати проведення операції “Нерест” у 2018 році

Під час проведення Інспекцією заходів щодо посилення державного нагляду (контролю) за станом охорони, використання та відтворення водних живих біоресурсів під час заборони на лов у весняно-літній нерестовий період 2018 року проведено 45 рейдових перевірок на водних об’єктах області. При цьому на порушників природоохоронного законодавства станом на 01 липня 2018 року складено 31 адміністративний протокол на загальну суму штрафів 1,785 тис. грн., з них передано до судових органів – 16. Нараховано збитків на 12,920 тис.грн. Передано дві справи слідчим органам. Вилучено 21 знаряддя незаконного лову.

Результати проведення операції “Нерест” у 2019 році

Під час проведення Інспекцією заходів щодо посилення державного нагляду (контролю) за станом охорони, використання та відтворення водних живих біоресурсів під час заборони на лов у весняно-літній нерестовий період 2019 року проведено 32 рейдові перевірки на водних об’єктах Сумської області. За результатами проведених заходів на порушників природоохоронного законодавства складено 34 адміністративних протоколи на загальну суму 2,652 тис. грн., з них передано до судових органів – 11. Нараховано збитків на суму – 13,198 тис. грн. Розраховано збитки за матеріалами правоохоронних органів на суму 21,409 тис. грн.

Всього протягом проведення на території Сумської області операції «Нерест» державними інспекторами з охорони довкілля вилучено 16 знарядь незаконного лову риби та інших водних живих ресурсів.