В Україні діє нова процедура видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів

Інформуємо, що 26 грудня 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19 грудня 2023 р. № 1328, якою затверджено Порядок, що визначає процедуру видачі, відмови у видачі, анулювання дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів. Дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання у сфері управління відходами.

Порядком передбачено, що суб’єкти господарювання, які мають намір або здійснюють операції з оброблення відходів відповідно до Закону України «Про управління відходами», зобов’язані отримати дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів до початку своєї діяльності та після отримання висновку з оцінки впливу на довкілля відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», за умови, що діяльність, оцінена зазначеним висновком, не зазнала розширень та змін, передбачених пунктом 22 частини другої та пунктом 14 частини третьої статті 3 Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”.

Видача, відмова у видачі, анулювання дозволу здійснюється виключно в електронній формі через інформаційну систему управління відходами, що є функціональним модулем Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема».