Держекоінспекція нарахувала рекордні збитки за засмічення земель у Сумах

Увечері 29.07.2023 окупаційні війська російської федерації завдали удару по м. Суми. Ворожа ракета поцілила в один із державних закладів профтехосвіти. Через це значних руйнацій та пошкоджень зазнали будівлі і споруди навчального закладу, релігійної організації та житлового сектору.

На місці влучання одразу зайнялась пожежа, яку завдяки оперативним діям бійців ДСНС вдалося швидко локалізувати і загасити. Та повністю уникнути викидів отруйних речовин в атмосферне повітря не вдалося – екоінспектори встановили факт незначного забруднення та нарахували 12 тисяч гривень збитків.

Втім найбільшої шкоди довкіллю було завдано через засмічення відходами руйнації кількох відкритих земельних ділянок. Фахівці Інспекції ретельно обстежили та  заміряли площу кожної з них. За результатами огляду встановлено, що уламки будівель і споруд усіяли території, сукупна площа яких сягнула майже 2-х гектарів.

Екоінспектори дійшли офіційного висновку, що внаслідок засмічення державі заподіяно збитків на суму 160 мільйонів 227 тисяч гривень. Наразі це найбільша сума збитків, розрахованих за фактом засмічення земель у межах Сумської області за час дії воєнного стану.