На Сумщині полювати можна лише на окупантів

Завтра, у другу суботу серпня, традиційно мав би розпочатися щорічний сезон полювання на пернату дичину. Втім другий рік поспіль мисливці триматимуть свої рушниці зачохленими, оскільки на період дії воєнного стану полювання на Сумщині не дозволено. І це є абсолютно виправданим і логічним, адже під час бойових дій невідома особа в камуфляжі без розпізнавальних знаків та зі зброєю в руках може викликати досить неоднозначну реакцію, а звуки пострілів – тим більше. Крім того, Державна екологічна інспекція у Сумській області вже неодноразово повідомляла, що розпорядженням начальника Сумської ОВА, на час дії правового режиму воєнного стану заборонено будь-яке відвідування лісів населенням і в’їзд до лісів Сумщини (крім транзитних шляхів) цивільних транспортних засобів та іншої техніки.

Проте, мисливські угіддя – це не лише ліси, особливо, коли мова йде про полювання на пернату дичину. До них відносяться й ділянки водного простору та інші території природного суходолу, включно із польовими та лісовими дорогами, межі яких офіційно входять до складу мисливських угідь. А відповідно до Закону України «Про мисливське господарство та полювання», до полювання прирівнюється навіть сам факт перебування у межах мисливських угідь осіб із будь-якою мисливською зброєю або іншими знаряддями добування тварин та із собаками мисливських порід чи іншими ловчими звірами і птахами. Сюди ж відноситься і знаходження в угіддях із тушами об’єктів тваринного світу або їх частинами, в тому числі, з крилами, рогами, черепами, іклами тощо.

Також, відповідно до чинного законодавства, кожен із мисливців обов’язково повинен мати при собі щорічну контрольну картку обліку добутої дичини та дозвіл на добування мисливських тварин. Втім незалежно від дії воєнного стану в Україні, наразі цих документів не може видати ні обласна, ні жодна з районних організацій Українського товариства мисливців та рибалок, які діють на території Сумщини. Наприкінці липня 2022 року у них сплив термін користування мисливськими угіддями. За наявною в Інспекції інформацією, РО УТМР зверталися до Сумської обласної ради щодо подовження цього терміну, але рішень за цими зверненнями прийнято не було. Тобто, вже більше року жодна з організацій УТМР не має права на ведення мисливського господарства в Сумській області.

Державна екологічна інспекція у Сумській області наголошує, що в Україні за порушення правил полювання передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Крім штрафу чи іншої форми покарання також передбачено відшкодування збитків, завданих унаслідок незаконного добування об’єктів тваринного світу. Зокрема, за кожного птаха мисливського виду, доведеться компенсувати від 1000 до 4000 гривень.