Зупинено роботу джерел викидів в атмосферне повітря СТОВ “Полісся”

09.04.2020 Сумський окружний адміністративний суд прийняв рішення, яким задовольнив позов Державної екологічної інспекції у Сумській області про застосування заходів реагування до Сільськогосподарського товариства з обмеженою діяльністю “Полісся”.

СТОВ “Полісся” здійснює діяльність на території с. Локня Кролевецького району. Там у підприємства знаходяться топкова для опалення адміністративної будівлі, дві молочних ферми та ферма з вирощування великої рогатої худоби, склад паливо-мастильних матеріалів, зварювальний пост та заточний верстат ремонтної дільниці, які працюють без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Даний факт є порушенням ст..ст. 10, 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”, який було виявлено та зафіксовано екоінспекторами під час перевірки навесні 2019 року. На усунення цього порушення Інспекцією було видано припис, яким зобов’язано протягом півріччя, (до 01.11.2019), отримати дозвіл на викиди в атмосферне повітря. Втім, за результатом здійснення контролю виконання припису, встановлено, що такий дозвіл СТОВ “Полісся” так і не отримало.

У зв’язку із зазначеним, Інспекція була вимушена звернутися до суду із позовом про повне примусове зупинення роботи джерел викидів в атмосферне повітря, який і було задоволено. Якщо протягом 30 днів СТОВ “Полісся” не оскаржить це рішення в апеляційному суді та не отримає дозволу на викиди, Інспекцією будуть опломбовані приміщення та обладнання даного суб’єкта господарювання.