Вода у Пслі – легкий коктейль з нітритів та сульфатів

Державна екологічна інспекція у Сумській області вкотре провела гідрохімічний аналіз води р. Псел. Відділ інструментально-лабораторного контролю 24.02.2020 здійснив відбір проб у трьох різних створах на підставі скарги громадян на незадовільний стан води у Пслі за межами м. Суми.

Так, у пробі, відібраній неподалік скиду з очисних споруд КП “Міськводоканал” Сумської міської ради, встановлено незначне перевищення вмісту завислих речовин (в 1,14 рази) та рівня біологічного споживання кисню (БСК5 – в 2,17 рази). А ось концентрація нітритів у 9,3 разів більша за гранично допустиму, яку визначено для водойм рибогосподарського призначення.

Нижче за течією, в районі с. Барвінкове Сумського району, якість води дещо покращується: вміст нітритів перевищує норму лише в 1,2 разу, а БСК5 – в 1,97.

Також Інспекцією проаналізовано якість води р. Псел в районі с. Старе Село Сумського району.  У пробі, відібраній з мосту, було зафіксовано понаднормовий вміст нітритів (у 3,25 рази), сульфатів (у 1,53 рази), заліза (в 1,35 рази), а також БСК5 (у 2,73 рази).