Екоінспекторами виявлено самовільний поруб дерев більш, ніж на пів мільйона гривень

Державна екологічна інспекція у Сумській області отримала скаргу на те, що протягом листопаду-грудня 2019 року невідомі особи здійснювали поруб дерев неподалік смт. Велика Писарівка. Для опрацювання зазначених фактів, на місце, вказане у координатах, виїхали фахівці відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу.

Під час візуального обстеження земель водного фонду навколо ставу, було виявлено факт незаконного порубу 164 дерев невстановленими особами. Визначено, що знищені дерева були сироростучими (живими) та відносилися до порід осика й верба. Діаметр їх пнів у корі складає від 10 до 56 см.

Фахівцями Інспекції було встановлено, що цей став знаходиться у користуванні  громадської організації “Рибалок-любителів “Україна”. Проте, під час спілкування з членами організації, свідків порубу не знайшлося. Примітно, що у статуті, розміщеному на вебсайті організації, ГО “Рибалок-любителів “Україна” основною своєю метою визначила “сприяння екологічному розвитку Великописарівського району; створення умов членам організації для ведення любительського рибальства, досягнення гармонійної взаємодії суспільства і природи, забезпечення охорони, раціонального використання і відтворення водних і природних ресурсів”. І при цьому, жоден з численних членів ГО чомусь не помічав довготривалої і масштабної вирубки дерев біля ставу, де вони постійно рибалять.

Сьогодні фахівцями Інспекції здійснено обрахунок шкоди, заподіяної злочинним знищенням дерев, загальна сума якої склала 570 602,45 гривень. Кому буде пред’явлено претензію на повне відшкодування цих збитків – залежатиме від результатів роботи поліції, оскільки Інспекцією вже готуються матеріали за ознаками кримінального злочину для подальшої передачі до правоохоронних органів.