Конотопщині невідомі отруїли землю “дустом”

До Державної екологічної інспекції у Сумській області надійшло звернення від мешканців с. В’язове Конотопського району щодо незаконного переміщення непридатних до застосування пестицидів зі складу, розташованого на в’їзді до населеного пункту, в інший бік села – на територію колишньої птахоферми. Заявники скаржилися на специфічний сморід, розсипання пестицидів на сільську дорогу та забруднення ними ґрунту.

Під час обстеження ділянки поблизу колишньої птахоферми, що знаходиться за межами с. Совинка, виявлено розміщення речовин біло-сірого кольору з характерним хімічним запахом.

Фахівцями Інспекції були відібрані проби ґрунту із земельної ділянки, на якій розміщуються зазначені речовини. За результатами лабораторних досліджень у відібраних пробах встановлено перевищення вмісту забруднюючих речовин в 1,5 – 2 рази по ДДТ та ДДД (“дуст” та продукти його розпаду), що свідчить про забруднення земель.

Після отримання інформації від органів Держгеокадастру щодо нормативно-грошової оцінки земель, Інспекцією буде розраховано розмір шкоди, зумовленої забрудненням земельних ресурсів загальною площею 0,648 га.

Крім того, за даним фактом Інспекцією будуть направлені усі наявні матеріали до правоохоронних органів задля встановлення осіб, винних у скоєнні зазначеного правопорушення, та вжиття відповідних заходів в межах компетенції.