50 тисяч гривень відшкодували аграрії за знищене боброве поселення

Наприкінці 2017 року Інспекцією було отримано інформацію від Білопільської районної організації Українського товариства мисливців і рибалок щодо знищення бобрового поселення  в районі с. Барило Білопільського району.

З виїздом на місце, державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища було встановлено, що під час збору врожаю кукурудзи ПРАТ «Райз-Максимко», (на чолі з гр. Ковальовим А.В.), дійсно було зруйновано боброву греблю.

Даний факт є порушенням вимог Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Про тваринний світ». Зокрема, Закон України «Про тваринний світ» передбачає, що об’єкти тваринного світу є  також нори, хатки, лігва, мурашники,  боброві загати та інше житло і споруди  тварин,  місця токування,   линяння,   гніздових  колоній  птахів,  постійних  чи тимчасових скупчень  тварин,  нерестовищ,  інші  території,  що  є середовищем їх існування та шляхами міграції, підлягають охороні. А частиною 6 ст. 5 цього Закону встановлено, що об’єкти тваринного  світу  в Україні знаходяться під охороною держави незалежно від права власності на них.

У зв’язку із вищезазначеним, Інспекцією було розраховано розмір шкоди заподіяної навколишньому природному середовищу внаслідок руйнування бобрової загати, який  склав 50 000 грн. Проте, порушником не було добровільно відшкодовано збитків. І лише  у вересні 2019 року, після судової тяганини, коли Сумський районний суд ухвалив стягнення збитків, заподіяних навколишньому природному середовищу в розмірі 50 тис. грн., ці збитки були відшкодовані у повному обсязі.