Держекоінспекція контролює законність перевезення деревини територією Сумщини

Незаконні поруби дерев та крадіжки лісу завжди були одними із найболючіших проблем у сфері охорони і раціонального використання природних ресурсів. Попри заборону і небезпеку перебування у лісах Сумської області з лютого 2022 року, порушення у сфері лісових ресурсів продовжують фіксуватися. До того ж, під час дії воєнного стану на всій території України діє заборона на проведення планових перевірок суб’єктів господарювання, в тому числі – користувачів лісових угідь. Тому існує загроза зростання кількості випадків самовільних порубів насаджень в лісових масивах Сумщини.

З метою підвищення ефективності профілактики та боротьби з такими правопорушеннями в області було створено міжвідомчу робочу групу у складі представників різних  правоохоронних та контролюючих органів та розроблено план спільних заходів. Відповідно до цього плану, кожен з учасників групи у межах своїх повноважень має чіткі завдання, націлені на запобігання, виявлення, припинення та розслідування кримінальних правопорушень у лісовій сфері, усунення причин та умов, які сприяли їх вчиненню. Зокрема, фахівці Державної екологічної інспекції у Сумській області залучені до роботи блокпостів та участі у слідчих діях.

Наразі державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Сумської області працюють на блокпостах у Конотопському, Охтирському, Роменському, Сумському та Шосткинському районах. Передусім, вони здійснюють огляд вантажів та перевіряють наявність усіх необхідних документів, які підтверджують законність заготівлі, перевезення та збуту лісопродукції.

Такі мобільні групи у складі екоінспекторів періодично чергуватимуть на блокпостах, що розташовані на різних шляхах автотранспортного сполучення: від трас міжнародного значення до невеликих доріг, що з’єднують населені пункти Сумщини.