Інформація про стан забруднення атмосферного повітря в м. Суми за серпень 2023 року

За інформацією Сумського обласного центру з гідрометеорології середньомісячні концентрації по місту Суми у серпні 2023 року перевищували санітарні норми в атмосферному повітря по діоксиду азоту в 2,1 рази, пилу – в 2,2 рази, формальдегіду – в 1,6 рази. Інші інгредієнти, що визначались, були на рівні санітарних норм, або нижче них.

Результати проаналізованих проб повітря, відібраних протягом минулого місяця на стаціонарному пості №5 (вул. Металургів), показали, що середньомісячний вміст перевищував рівень ГДК по пилу в 2,7 рази, діоксиду азоту – в 2,8 рази, формальдегіду – в 1,6 рази. Також середньомісячна концентрація перевищувала ГДК по пилу та діоксиду азоту в 1,6 рази на стаціонарному пості №3 (вул. Холодноярської бригади (Сумсько-Київських дивізій), а на пості №4 (вул. Харківська) – в 2,1 рази по пилу та діоксиду азоту.

У порівнянні з липнем 2023 р. забруднення атмосферного повітря міста по пилу, діоксиду сірки, аміаку збільшилося, а по діоксиду азоту, оксиду вуглецю, оксиду азоту та формальдегіду залишилось на попередньому рівні. Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря в м. Суми у серпні не спостерігалося.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон у серпні 2023 р. в м. Суми складав 11-13 мкР/год, і не перевищував допустимих значень.