Інформація про стан забруднення атмосферного повітря в м. Суми за травень 2024 року

За інформацією Сумського обласного центру з гідрометеорології середньомісячні концентрації по місту Суми у травні 2024 року перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по пилу – в 2,1 рази, діоксиду азоту – в 2 рази, формальдегіду – 1,2 рази. Інші інгредієнти, що визначались, на рівні або нижче санітарних норм.

За результатами проаналізованих проб повітря, відібраних протягом травня 2024 р. на стаціонарному пості №5 (вул. Металургів), було виявлено перевищення середньомісячного вмісту по пилу в 2,5 рази, по діоксиду азоту в 2,4 рази та формальдегіду в 1,2 рази. Також середньомісячна концентрація перевищувала ГДК по пилу в 2,2 рази та діоксиду азоту в 1,9 разів на стаціонарному пості №4 (вул. Харківська), а на пості №3 (вул. Холодноярської бригади) – по пилу та діоксиду азоту в 1,7 та 1,8 разів відповідно.

У порівнянні з попереднім місяцем забруднення атмосферного повітря міста Суми по пилу та діоксиду сірки збільшилося, по діоксиду азоту та оксиду азоту зменшилося, по оксиду вуглецю, аміаку та формальдегіду залишилось майже на попередньому рівні. Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон в травні по м. Суми складав 12-13 мкР/год, і не перевищував допустимих значень.