Інспекція обстежила водні об’єкти в Охтирському та Сумському районах

Спеціалісти Державної екологічної інспекції у Сумській області провели обстеження акваторій та прибережних смуг водних об’єктів в м. Охтирка (оз. Ігнатенкове, р. Охтирка поблизу Охтирського центру культури і дозвілля «Кнєжа»), в Охтирському районі (р. Ворскла в с. Климентове, р. Боромля в м. Тростянець) та у Сумському районі (р. Сироватка неподалік садового кооперативу артучилища та в р. Псел).

Щорічно у зимовий період відділ інструментально-лабораторного контролю Інспекції контролює вміст розчиненого кисню у поверхневих водоймах області, тому із зазначених водних об’єктів було відібрано 6 проб поверхневої води.

Результати проведених досліджень показали, що у річках Охтирка, Ворскла, Боромля, Псел рівень розчиненого кисню в порівнянні з ГДК рибогосподарського призначення знаходиться вище норми. Викликає занепокоєння стан озера Ігнатенкове в місті Охтирка, де рівень розчиненого кисню не перевищує 1-3 мг О2/дм3 (при нормі для водойм рибогосподарського призначення не менше 6 мг О2/дм3).

Також під час огляду прибережної смуги озера Ігнатенкове в районі пров. Гірського в м. Охтирка було виявлено засмічення твердими побутовими відходами. Інспекцією буде направлено вимогу до Охтирської міської ради щодо ліквідації сміттєзвалища.