Держекоінспекція виявила 36 порушень правил рибальства на Сумщині

З початку квітня Державна екологічна інспекція у Сумській області проводить заходи державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства у рамках операції «Нерест». Посилені перевірки здійснюються  задля  збереження кількісного та видового різноманіття біоресурсів у водних об’єктах Сумщини під час їх розмноження.

За результатами заходів, здійснених у період 01.04.2023 – 05.06.2023, Інспекцією встановлено 38 фактів порушень у сфері охорони і раціонального використання біоресурсів. За порушення порядку збуту об’єктів тваринного світу (ст. 88-1 КУпАП) складено 2 протоколи, а інші 36 порушень було виявлено безпосередньо під час рибальства.

Останній випадок грубого порушення законодавства був виявлений на одному зі ставків Кролевецької територіальної громади. Там правоохоронці затримали чоловіка, який за допомогою заборонених знарядь лову упіймав 9 щук та 1 карася. За браконьєрський вилов риби фахівці Інспекції оцінили шкоду у 32,8 тис. грн. та склали на порушника відповідний протокол про адміністративне правопорушення. Слід зазначити, що станом на 07.06.2023 загальна сума збитків розрахованих за незаконне добування водних біоресурсів складає майже 60 тисяч гривень.

Втім часто трапляється, що під час виявлення заборонених знарядь лову Інспекція не має можливості встановити особи порушників та притягнути їх до відповідальності. Так, днями із водосховища Ромен у Конотопському районі було вилучено 3 сітки загальною довжиною 80 м, до яких потрапили 5 екземплярів карася сріблястого. А в Роменському районі зі ставу у с. Байрак вилучено ятір із 4 екземплярами карася сріблястого. В обох випадках екоінспектори задокументували факти, самостійно вилучили із водойм браконьєрські снасті, а незаконний улов повернули назад до природного середовища. Загалом упродовж весняного періоду екоінспектори вилучили 58 сіток рибацьких загальною довжиною понад 2,3 км.

Державна екологічна інспекція у Сумській області доводить до відома рибалок, що із прийдешньої суботи, 10.06.2023, на Сумщині буде знято нерестові обмеження на любительський вилов риби із водосховищ. Втім в озерах, ставках та інших придаткових водоймах заборони діятимуть до кінця червня. Також на цей період у всіх без виключення водних об’єктах області заборонено ловити річкових раків.