Екологи та рятувальники проводять профілактичні заходи щодо недопущення спалювання сухостою

Підпали сухої рослинності та її залишків, які часто призводять до пожеж в екосистемах Сумщини, є одним із найболючіших питань як Державної екологічної інспекції у Сумській області, так і Управління ДСНС України у Сумській області. Одним доводиться систематично фіксувати згубні наслідки для навколишнього природного середовища й виписувати штрафи на порушників, іншим – щодня докладати титанічних зусиль для порятунку довкілля, людей і їх майна від пожеж, спричинених підпалами сухостою. У 2023 році одним із лідерів за кількістю порушень законодавства, пов’язаних із вогнем в екосистемах, є Сумський район. Степанівська ОТГ також зробила свій внесок у цей антирейтинг. А тому екологи та рятувальники навідалися до центру громади для проведення профілактично-ро’зяснювальної роботи.

Передусім вони зустрілися з головою Степанівської селищної громади Володимиром ЛУКАШЕМ. Він зазначив, що у порівнянні з минулими роками, цьогоріч кількість пожеж в екосистемах на території громади дещо зменшилася, але такі факти все ще фіксуються. За його словами, левова частина випадків горіння сухостою відбувається на території садово-дачних кооперативів.

У свою чергу вогнеборці повідомили, що за останні 2 місяці вони 10 разів виїжджали на гасіння загорянь сухої рослинності у Степанівській громаді – це виключно ті випадки, коли люди не змогли приборкати вогонь самотужки. Але очевидно, що реальна кількість подібних фактів є більшою.

Задля того, аби вкотре нагадати громадянам, що в Україні суворо заборонено спалювати суху траву, очерет, опале листя, городину, пожнивні залишки тощо, було вирішено поспілкувалися з мешканцями смт. Степанівка.

Працівники Державної екологічної інспекції у Сумській області  розповіли про всебічну шкоду для довкілля і людей внаслідок спалювання рослинності та розведення багать на природних територіях.  Також громадянам вручили пам’ятки з детальною інформацією про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення, які пов’язані із вогнем в екосистемах.