На ТОВ «Сумитеплоенерго» відкрито кримінальне провадження за фактом недопущення екоінспекторів до перевірки

08.06.2021 Державна екологічна інспекція у Сумській області намагалася провести позапланову перевірку дотримання природоохоронного законодавства під час діяльності ТОВ «Сумитеплоенерго». Підставою для заходу екоконтролю стало погодження Держекоінспекції України, видане на основі звернення громадян.

Зокрема, 03.06.2021 заявник у своїй скарзі повідомив про низку екологічних порушень. Так, за словами мешканця Сум, ТОВ “Сумитеплоенерго” постійно забруднює атмосферне повітря та здійснює викиди із мікрочастинками сажі, особливо під час опалювального сезону. Також громадянин повідомив про порушення під час транспортування та складування золи, що систематично призводить до засмічення територій та приватних садибних ділянок в районі дачного масиву на Баранівці.

Відтак, для встановлення цих та інших викладених фактів, оформивши всі необхідні документи, працівники Інспекції прибули до офісу ТОВ «Сумитеплоенерго», розташованого у м. Суми на вул. Лебединській. Але охорона та представники підприємства відмовилися допускати екоінспекторів до перевірки, мотивуючи тим, що керівництва та відповідальних осіб на місці немає. Оскільки це вже далеко не перший випадок недопущення до перевірки цього суб’єкта господарювання, працівники Інспекції викликали правоохоронців, які відкрили кримінальне провадження за фактом вчинення перешкод для виконання обов’язків посадовими особами Інспекції.

Разом з цим, екоінспектори відправилися на вул. 2-га Залізнична, де розташована міська ТЕЦ. Там через представників юридичного підрозділу керівник повідомив про відмову від отримання направлення на перевірку, тому розпочати позаплановий захід контролю було неможливо.  У зв’язку з цим, працівникам Інспекції довелося викликати поліцію вдруге.

Тож наразі працівники Держекоінспекції уже перевіряють ТОВ «Сумитеплоенерго» в рамках кримінального провадження у якості залучених фахівців. Очевидно, у рамках слідчих дій стане відомо, що протягом року намагається приховати від екоінспекторів та громадян підприємство, яке опалює та здійснює гаряче водопостачання на більшу частину міста Суми.