Понад мільйон гривень збитків завдав агролісгосп на Сумщині

У період з 15 по 18 лютого 2021 року Державною екологічною інспекцією у Сумській області здійснювалася планова перевірка ДП «Охтирський агролісгосп». У ході заходу екоконтролю було встановлено, що у 2020 році цей агролісгосп здійснював суцільну рубку головного користування у кварталі 68 (виділ 15), що знаходиться в межах Грунської сільради Охтирського району. Відповідно до лісорубного квитка, суцільна рубка листяних насаджень породи «вільха» мала проводитись на ділянці площею 1 га.

Втім, під час проведення контрольного вимірювання площі лісосіки за допомогою GPS-системи, екоінспектори виявили, що площа загального зрубу становить 1,2 га, що на 0,2 га більше дозволеної.

За результатами контрольного обліку пнів на зазначеній ділянці обраховано 122 незаконно зрубаних дерева різних діаметрів, з яких 117 сироростучих і 5 сухостійних вільх. Загальна сума збитків, завданих незаконним порубом лісових насаджень, склала 1 050 231 грн.

На підставі зазначених фактів Інспекція передала до правоохоронних органів матеріали за ознаками вчинення кримінального правопорушення задля внесення відомостей до ЄРДР та вжиття заходів представницького характеру.