Діяльність без дозволу на викиди вилилась «в круглу копієчку»

Господарський суд Сумської області в повному обсязі задовольнив позовні вимоги прокуратури в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Сумській області до  Підприємства облспоживспілки «Охтирський цегельний завод» про відшкодування майже 300 тисяч гривень збитків.

Мова йде про порушення, зафіксоване екоінспекторами ще у жовтні 2018 року. Зокрема, під час планової перевірки  ПО «Охтирський цегельний завод» було встановлено, що протягом року підприємство діяло без дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Даний факт є порушенням вимог ст. ст. 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

В результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря було завдано шкоди довкіллю на загальну суму 291 103 грн. Проте, підприємство не відшкодувало ці збитки у добровільному порядку. В зв’язку з цим, на початку 2019 року Інспекція звернулася до Прокуратури Сумської області задля внесення відомостей до ЄРДР та вжиття заходів прокурорського реагування.

Провадження у цій справі було відкрито у лютому 2020 року, втім, у травні ухвалою Господарського суду Сумської області воно було зупинено до перегляду рішення у подібних правовідносинах, що розглядалося Великою Палатою Верховного Суду. Наприкінці минулого року Держекоінспекція у Сумській області своїм клопотанням, нарешті, домоглася поновлення провадження у справі щодо стягнення збитків з цегельного заводу.

І ось вже 28.01.2021 позовні вимоги в інтересах Державної екологічної інспекції в Сумській області були задоволені – ПО «Охтирський цегельний завод» тепер має відшкодувати повну суму збитків, заподіяних наднормативними викидами в атмосферне повітря.