На Сумщині аграрії порушували порядок внесення пестицидів

У той час, коли з усіх куточків Сумщини надходить інформація про масову загибель бджіл, аграрії продовжують грубо порушувати вимоги природоохоронного і санітарного законодавства під час поводження з пестицидами. Зокрема, працівниками Державної екологічної інспекції у Сумській області встановлено такий факт біля с. Воргол Кролевецького району.  Фахівцями відділу екоконтролю ПЗФ, лісів та рослинного світу було виявлено, що працівниками ТОВ “Кролевецький комбікормовий завод” без попередження місцевого населення, посеред дня та у вітряну погоду здійснювалося внесення гербіциду “Ацетер Супер”.

Проте, відповідно до Правил транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві, (ДСП 8.8.1.2.001-91), всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. До того ж, господарства обов’язково мають сповіщати громадян про обробіток полів токсичними розчинами не менше, ніж за 2 доби до початку робіт. А у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

Крім того, встановлено, що всупереч вимогам законодавства, працівники підприємства працювали без засобів індивідуального захисту та готували розчин токсичних речовин безпосередньо на місці їх внесення. У ході огляду також було виявлено, що форсунки, через які здійснюється внесення гербіциду, несправні та протікають. Усе це могло спричинити потрапляння гербіциду на природні ділянки за межами поля та негативно вплинути на стан довкілля.

У зв’язку із вищезазначеним, Інспекція притягнула головного агронома ТОВ “Кролевецький комбікормовий завод” до відповідальності, передбаченої ст. 83 Кодексу України про адміністративні правопорушення.