Екоінспекція долучилася до вивчення проблеми обміління та заростання ставків в «Нескучному»

Днями працівники Державної екологічної інспекції у Сумській області взяли участь у робочій нараді, присвяченій погіршенню екологічного стану поверхневих водних об’єктів на території Парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Тростянецький». Приводом для цього послугувала електронна петиція мешканців Тростянця, яких непокоїть питання зниження рівня води у ставках урочища «Нескучне» та значної кількості водоростей у стані загнивання на їх поверхні.

Під час наради вирішувалося питання статусу поверхневих водних об’єктів, їх приналежності та балансоутримувачів. За словами заступника тростянецького міського голови, це необхідно для організації  очищення ставків, благоустрою прибережних смуг та подальшої підтримки належного екологічного та естетичного стану водойм.

Слід зауважити, що зниження рівня води та заростання поверхневих водних об’єктів є на даний час актуальним не лише для ставків урочища «Нескучне», а і для всього басейну р. Боромля. Причиною цього є відсутність значних паводків та достатньої кількості атмосферних опадів протягом останніх років, високий температурний режим навколишнього середовища та велика площа випаровування при відносно невеликих глибинах, зниження рівня ґрунтових вод та зарегульованість притоків.

Крім того, за інформацією Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області та оперативною інформацією Українського гідрометеорологічного центру, в більшості басейнів поверхневих водних об’єктів спостерігається найменша за період спостережень водність, яка наближається до критеріїв маловоддя (гідрологічної посухи).

Проте, аби перевірити наявність чи відсутність інших негативних факторів, які можуть впливати на якість води у «Нескучному», фахівці Державної екологічної інспекції у Сумській області відібрали проби води з кожного із трьох ставків. За результатами проведених вимірювань показників складу та властивостей вод встановлено, що якість води в трьох контрольних пробах по всіх контрольованих показниках відповідають нормативам для водних об’єктів рибогосподарської категорії.

Відтак, для покращення гідрологічного стану ставків на території Парка-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Тростянецький» (урочище «Нескучне»), Інспекція рекомендувала Тростянецькій міській раді провести спеціальні гідрологічні, гідробіологічні та гідрогеологічні дослідження з метою встановлення причин та факторів, які призвели до їх зневоднення та збільшення кількості водорості. Крім того, необхідно розробити проектну документацію з обов’язковим отриманням висновку про оцінку впливу на довкілля та дотриманням особливих умов, оскільки зазначені поверхневі водні об’єкти належать до об’єктів природно-заповідного фонду.