Суд виніс рішення про зупинку діяльності ТОВ “Зеленбуд”

15.05.2020 Державна екологічна інспекція у Сумській області отримала повний текст рішення Сумського окружного адміністративного суду про застосування заходів реагування у сфері державного контролю до ТОВ “Зеленбуд”.

Цим рішенням суд задовольнив адміністративний позов Інспекції до ТОВ “Зеленбуд” в частині повного зупинення виконання робіт із видалення (захоронення) відходів на удосконаленому полігоні складування твердих побутових відходів в м. Глухів по вул. Путивльській до моменту повного виконання пунктів припису, виданого Інспекцією.

Підставою для позову Інспекції стало те, що у жовтні 2019 року, під час планової перевірки, екоінспекторами було виявлено низку грубих порушень екологічного законодавства під час  експлуатації полігону ТПВ. Зокрема, ТОВ “Зеленбуд” не обладнало дезбар’єр, не встановило огорожу на деяких відрізках по периметру полігону, допускало розміщення неперероблених відходів та не вело облік кількості завезених ТПВ. Крім того, всупереч вимогам ст.ст. 10, 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”, ТОВ “Зеленбуд” не здійснило інвентаризацію джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, не розробило документів, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне та не отримало дозвіл на викиди.

За результатами перевірки, Інспекцією було видано обов’язковий до виконання припис, яким зобов’язано ТОВ “Зеленбуд” у 3-місячний термін усунути виявлені порушення. Але під час контролю виконання припису, було виявлено, що зазначені порушення підприємством так і не виправлені.

Якщо до 13 червня підприємство не виконає законні вимоги Держекоінспекції або не оскаржить рішення в апеляційному суді, Інспекція буде зобов’язана здійснити опломбування контрольно-пропускного пункту полігону ТПВ м. Глухова.

Відтак, через безвідповідальність керівництва ТОВ “Зеленбуд”, нехтування ним вимогами природоохоронного законодавства, ігноруванням припису Державної екологічної інспекції у Сумській області, у Глухові може виникнути серйозна проблема із вивозом побутових відходів населення.