Крадій лісу погрожував вбивством екоінспекторам

Серед білого дня у с. Тулиголове Кролевецького району працівники відділу ПЗФ, лісів та рослинного світу Державної екологічної інспекції у Сумській області помітили двох громадян, які на гужовій підводі транспортували величезну соснову колоду. На вимогу зупинитися та надати документи на лісопродукцію особи лише прискорили рух. Один з чоловіків зістрибнув з підводи та втік, а екоінспектори почали переслідувати іншого. Зупинивши підводу на окраїні села, інспектори намагалися підійти до чоловік, але той витягнув ніж, почав погрожувати працівникам Інспекції та громадським інспекторам та продовжив втечу. Екоінспектори викликали поліцію, і після продовжили переслідування і, врешті-решт, затримали зловмисника. У нього на підводі було виявлено4-метрову колоду сосни діаметром 54 см. Документів на лісопродукцію чоловік не мав.

Прибувши на місце подій поліцейськими було встановлено особу злодія: ним виявився раніше судимий мешканець с. Тулиголове. У ході слідчих дій на території домогосподарства затриманого було виявлено й іншу лісопродукцію, а деякі колоди вже було розрізано на дошки. Відтак, екоінспектори зрозуміли, що має місце незаконний поруб багатьох дерев. Прослідувавши за слідом коліс підводи, у кв.74 вид.7 Дубовицького лісництва ДП «Кролевецьке лісомисливське господарство» було виявлено 16 свіжих пнів від сироростучих сосен.

Фахівцями Інспекції було розраховано розмір збитків, завданих самовільним порубом насаджень, загальна сума яких склала 275 тис. грн. За фактами крадіжки лісу та погроз вбивством екоінспекторами написані заяви до правоохоронних органів.