На території Бездрицької сільської ради виявлено численні сміттєзвалища

Державною екологічною інспекцією у Сумській області в ході проведення планової перевірки Бездрицької сільської ради було виявлено низку порушень, зокрема:

місцевий план управління відходами до 2030 року не погоджений та не затверджений в установленому порядку;

програма поводження з твердими побутовими відходами і забезпечення роздільного збирання відходів на території Бездрицької сільської ради відсутня;

не відведені місця для розміщення великогабаритних відходів;

відсутній графік та маршрути вивозу виликогабаритних та будівельних відходів;

майданчик для складування рослинних відходів, залишків опалого листя на території громади відсутній;

заходи з організації роздільного збирання твердих побутових відходів не проводяться, система роздільного збирання відходів не впроваджена.

Під час перевірки на території громади екоінспекторами було виявлено близько 20 несанкціонованих сміттєзвалищ: в с. Токарі та в с. Бездрик поблизу кладовищ, на місці колишніх відстійників за межами с. Бездрик та найбільше – вздовж узбіч автодороги в напрямку від АГНКС «МетЕко» до району «Василівка» м. Суми. Загальна площа засмічення становила майже 8 тис. квадратних метрів. На цих сміттєзвалищах, які утворені з рослинних залишків, будівельного сміття, пластикових відходів, промислових та побутових відходів, накопичено було на момент перевірки більше 9 тис. м3.

Інспекцією було направлено голові Бездрицької сільської ради припис щодо усунення виявлених порушень та скеровано матеріали до правоохоронних органів. За результатами розгляду зазначених матеріалів Сумською окружною прокуратурою було відкрито кримінальне провадження, правова кваліфікація якого – частина 1 статті 239 КК України.

Учора, 04.07.2024, на підставі постанови про залучення спеціалістів в рамках кримінального правопорушення, фахівці Інспекції взяли участь в огляді місць розміщення сміттєзвалищ на території Бездрицької сільської ради, які від моменту проведення планової перевірки візуально збільшились. Було відібрано проби ґрунту для проведення інструментально-лабораторних досліджень.

Досудове розслідування проводиться СВ ВП №4 (м. Суми) Сумського РУП ГУНП в Сумській області.