Мешканці Охтирщини потерпають від “молочних рік” ТОВ “ОМПК “Славія”

Наприкінці літа поточного року на адресу Державної екологічної інспекції у Сумській області надійшла скарга від мешканки с. Лутище Охтирського району щодо вкрай негативної екологічної ситуації, яку спричинила діяльність місцевого молокозаводу. За словами заявниці, підприємство вирило відстійники прямо посеред лісу та без жодної очистки скидає в них свої промислові стоки.

На підставі звернення Інспекція надіслала до Мінприроди запит про надання дозволу на проведення позапланової перевірки ТОВ “Охтирська молочна промислова компанія “Славія”. Отримавши необхідний дозвільний документ, 29.11.2019 фахівці Інспекції виїхали до Лутища, аби перевірити викладені у скарзі факти. Втім представник підприємства не допустив державних інспекторів з охорони довкілля до перевірки, за що був притягнутий до відповідальності за ст. 188-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Аби детальніше дізнатися про ситуацію, що склалася, державні інспектори з охорони довкілля Сумської області поспілкувалися з жителями Лутища, які заявили: після появи відстійників “Славії” в селі дійсно стало нестерпно жити.  Люди бідкаються, що трубопровід, за допомогою якого скидаються промислові стоки, постійно проривається, що призводить до забруднення ґрунту та утворення на лісовій дорозі смердючих калюж характерного білуватого кольору. Також селяни переконують, що і від самих відстійників постійно поширюється неприємний органічний запах, особливо у спекотну погоду.

Крім того, мешканці села надали спеціалістам Інспекції фотографії, якими обґрунтували свої претензії. На цих світлинах помітно, що дійсно мали місце факти розливів неочищених промислових стоків на ґрунті, а у відстійнику розміщується далеко не чиста рідина.

Враховуючи гостру соціальну напругу в с. Лутище та надані місцевим населенням докази порушень, а також небажання ТОВ “ОМПК “Славія” виконувати законні розпорядження посадових осіб,  Державна екологічна інспекція у Сумській області направляє до Охтирської місцевої прокуратури матеріали за ознаками вчинення злочину.

Також Інспекція готує до суду позовну заяву про зобов’язання підприємства допустити державних інспекторів з охорони довкілля Сумської області до проведення позапланової перевірки задля встановлення зазначених селянами фактів порушень вимог природоохоронного законодавства.