Інформуємо про результати планової перевірки КП «МІСЬКВОДОКАНАЛ» СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Державною екологічною інспекцією у Сумській області проведено планову перевірку КП «МІСЬКВОДОКАНАЛ» СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ.

В ході перевірки підприємства особливу увагу було приділено вивченню питання ефективності роботи очисних споруд каналізаційних стічних вод, оскільки КП «МІСЬКВОДОКАНАЛ» СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ є надавачем послуг з централізованого водопостачання та водовідведення підприємствам, організаціям, установам та населенню м. Суми і при цьому експлуатує  комплекс загальноміських очисних споруд.

Так в ході перевірки встановлено, що наявний комплекс очисних споруд працює недостатньо ефективно, зокрема за результатами вимірювань показників складу та властивостей вод встановлено скид зворотних вод з перевищенням концентрацій забруднюючих речовин, які встановлені дозволом на спеціальне водокористування по ХСК та нітритам.

Крім того, в ході перевірки виявлено ряд інших порушень, зокрема частково відсутня огорожа першого поясу ЗСО (зони суворого режиму) водозаборів, випуск в експлуатацію автомобілів, у яких вміст забруднюючих речовин у відпрацьованих газах перевищує установлені нормативи, на території очисних споруд поблизу грабельної допущено розміщення у невстановленому місці ТПВ, шин автомобільних відпрацьованих, рослинних решток, до державної статистичної звітності 1-відходи за 2018 не включено відходи, які утворюються в лабораторії (хімічні речовини, які втратили термін придатності), а також не зазначено дані щодо обсягів утворення шламу від очистки стічних вод та надлишкового мулу.

Додатково, за результатами аналізу первинної документації підприємства (Звіту з використання води за формою 2-тп (водгосп)), встановлено перевищення ліміту скиду забруднюючих речовин (т/рік), встановленого дозволом на спеціальне водокористування, по наступним речовинам: 2016 рік – азот амонійний; 2017 рік – нітрити.

Загалом за результатами проведеної перевірки по факту виявлених правопорушень на відповідальних осіб складено 5 матеріалів про адміністративні правопорушення на загальну суму 1989,00 грн. На даний час опрацьовуються матеріали для розрахунку збитків.

Актуальність проблеми негативного антропогенного навантаження діяльності підприємств житлово-комунального господарства, зокрема і КП «МІСЬКВОДОКАНАЛ» СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, на стан поверхневих вод безперечна, особливо зважаючи на кількість звернень, які надходять на адресу Державної екологічної інспекції у Сумській області стосовно можливого погіршення екологічного стану р. Псел, у зв’язку з чим зазначене питання знаходиться на постійному контролі.