Державна екологічна інспекція у Сумській області інформує про стан ліквідації наслідків аварій, внаслідок яких було забруднено нафтопродуктами земельні ділянки в Охтирському районі

Аварійна ситуація 09 січня 2019 року внаслідок розгерметизації нафтопроводу Бугрувате – Рибальці Бугруватівського родовища НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта» та розливу нафтової суміші на земельну ділянку площею 1260 м2: підприємством проведені роботи з ліквідації забруднення, зачищені території оброблено біодеструкторами нафтових забруднень.

Інспекція направила до НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта» претензію щодо добровільного відшкодування завданої довкіллю шкоди внаслідок забруднення земельної ділянки неполярними вуглеводнями (нафтопродуктами) та хлоридами на суму 8019,90 грн.

Аварійна ситуація 07 лютого 2019 року внаслідок розгерметизації нафтопроводу Рибальці – Качанівка НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта» та розливу нафтової суміші на земельну ділянку площею 450 м2: на земельній ділянці в місці аварії підприємством проведено роботи з локалізації (обвалування ділянки) джерела забруднення, проведені роботи з ліквідації забруднення, зачищені території оброблено біодеструкторами нафтових забруднень.

В ході лабораторних досліджень відібраних проб ґрунту на місці розливу відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції виявлено перевищення хлоридів та нафтопродуктів у порівнянні з фоновою концентрацією. Інспекція направила запит до ГУ Держгеокадастру Сумської області про надання нормативно-грошової оцінки земель, де стався виток нафтової суміші. Після отримання відповідної інформації буде нарахована шкода, зумовлена забрудненням земельних ресурсів.

One thought on “Державна екологічна інспекція у Сумській області інформує про стан ліквідації наслідків аварій, внаслідок яких було забруднено нафтопродуктами земельні ділянки в Охтирському районі

Коментарі закриті.