Майже 6 млн. грн. збитків розраховано за результатами планової перевірки ДП «Свеське лісове господарство»

На виконання річного плану заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік Державною екологічною інспекцією у Сумській області у період з 21.01 по 01.02.2019 року проведена планова перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства ДП «Свеське лісове господарство».

У ході проведення перевірки виявлено, що у порушення вимог п. 21 ч. 2 ст. 3, ч. 4 ст. 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», п. 4 Додатку до Закону України «Про перелік документів дозвільного характеру», ст. 43, ст. 48, ст. 71 Лісового Кодексу України, ст. 43 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» спеціалістами Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства були виписані лісорубні квитки на проведення суцільних рубок головного користування на 2019 рік державним лісогосподарським підприємствам Сумської області на площі більше 1,0 га за відсутності висновку оцінки впливу на довкілля.

Так, перевіркою встановлено, що на території Олинського лісництва ДП «Свеське лісове господарство» за відсутності висновку з оцінки впливу на довкілля та ліміту заготівлі деревини в порядку рубки головного користування на 2019 рік, не затверджених матеріалів лісовпорядкування на ревізійний період 2019-2028 рр. на підставі лісорубного квитка Серія СУ ЛРК № 004542 від 03.01.2019 проведені суцільні рубки 208 дерев головного користування у кварталі 15 (виділ 10) на площі 2,9 га та 186 дерев головного користування у кварталі 49 (виділ 28) на площі 1,6 га.

На території Дружбівського лісництва ДП «Свеське лісове господарство» також на підставі виданого лісорубного квитка у 2018 році проведена вибіркова санітарна рубка 166 дерев на площі 2,2 га у кварталі 31 виділ 8 (2), яка у встановленому порядку не була запроектована для проведення вибіркової санітарної рубки у 2018 році затвердженими матеріалами лісовпорядкування на ревізійний період, не внесена до затвердженого переліку заходів з поліпшення санітарного стану лісів ДП «Свеське лісове господарство» на 2018 рік і про дану рубку не було повідомлено Сумську обласну державну адміністрацію.

Крім того, ДП «Свеське лісове господарство» не отримало у користування  затвердженої у встановленому порядку розрахункової лісосіки та затверджених матеріалів лісовпорядкування на ревізійний період 2019-2028 роки.

За результатами перевірки розраховано шкоди, заподіяної лісу внаслідок порушень вимог природоохоронного законодавства, яка склала 5 820 373 грн. Матеріали перевірки направлені до Управління служби безпеки України в Сумській області.

До відома 18 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» № 2059-VІІІ, яким до видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля і підлягають оцінці впливу на довкілля, включено, зокрема, усі суцільні та поступові рубки головного користування та суцільні санітарні рубки на площі понад 1 гектар; усі суцільні санітарні рубки на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, і розпочинати провадження зазначеної діяльності без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності заборонено.