За підсумками планової перевірки посадові особи Роменської міської ради притягнуті до адміністративної відповідальності

В період з 20.08.2018 по 03.09.2018 Інспекцією проведено планову перевірку Роменської міської ради та її виконавчих органів на предмет дотримання вимог законодавства у частині здійснення повноважень у сфері охорони навколишнього природного середовища, у тому числі КП «Комбінат комунальних підприємств» Роменської міської ради, яке здійснює захоронення твердих побутових відходів на міському звалищі.

Ще у січні 2013 року Головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Сумської області було винесено Рішення про заборону експлуатації звалища ТПВ, оскільки проектна потужність полігону на той час вже була вичерпана, а захоронення відходів на звалищі здійснювалось із порушенням вимог законодавства у сфері охорони навколишнього середовища. Проте питання експлуатації полігону твердих побутових відходів, який розташований на території Пустовійтівської сільської ради Роменського району, залишається невирішеним. Рішення про заборону з початку 2013 року і на сьогоднішній день не виконується, питання пошуку нового полігону ТПВ та вибору земельної ділянки під розміщення нового полігону ТПВ виконавчими органами Роменської міської ради також не вирішено.

За невиконання Рішення та ненадання інформації щодо виконання раніше наданих приписів посадових осіб Роменської міської ради вкотре притягнуто до адміністративної відповідальності, накладено штраф на суму 765 грн.

В ході проведеної перевірки також встановлено, що КП «Комбінат комунальних підприємств» Роменської міської ради відповідно до договору з Управлінням житлово-комунального господарства Роменської міської ради надає послуги зі збирання, вивезення, розміщення, захоронення твердих побутових відходів, що утворюються на території міста Ромни. Захоронення відходів здійснюється на забороненому до експлуатації звалищі ТПВ міста Ромни. Правовстановлюючі документи на земельну ділянку під звалище твердих побутових відходів площею 1,86 га, що розташована на землях Пустовійтівської сільської ради Роменської міської ради відсутні, а строк дії договору оренди земельної ділянки закінчився 10 лютого 2018 року.

Крім того, перевіркою встановлено, що експлуатація полігону здійснюється з порушенням вимог Правил експлуатації полігонів побутових відходів, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 01.12.2010 № 435, а саме:

– відсутнє ущільнення та пересипка ґрунтом відходів;

– відсутня огорожа по периметру звалища, що призводить до розльоту летких фракцій за межі полігону та призводить до засмічення прилеглих територій;

– не пробурені спостережні свердловини, що не дає можливості здійснювати моніторингові спостереження  за впливом звалища на підземні води;

– відсутні межові знаки, що не дає можливості встановити відповідність території, на якій фактично здійснюється захоронення ТПВ території, яка документально відведена під полігон ТПВ;

– складування та розміщення ТПВ на полігоні, проектна потужність якого вичерпана.

За порушення вимог природоохоронного законодавства під час здійснення діяльності із вивезення та захоронення ТПВ міста Ромни відповідальних осіб КП «Комбінат комунальних підприємств» Роменської міської ради притягнуто до адміністративної відповідальності, складено 6 протоколів на загальну суму штрафу 1326 грн. Виданий припис щодо усунення виявлених порушень.