Інспекція наголошує на неприпустимості спалювання сухої рослинності та пожнивних рештків у період жнив

Починаючи з липня, в Україні починається збирання зернових культур, і незважаючи на заборони й неодноразові попередження, деякі субєкти господарювання інколи застосовують найменш безпечний та неекологічний спосіб очищення полів після жнив шляхом випалювання стерні.

Внаслідок таких недалекоглядних та несвідомих дій людському здоров’ю завдається непоправна шкода, знищуються об’єкти рослинного та тваринного світу, у період надзвичайної пожежної небезпеки створюється загроза загоряння на прилеглих територіях. Також при спалюванні стерні пошкоджується найбільш родючий поверхневий шар грунту, що призводить до зниження врожайності.

 Ураховуючи викладене, Інспекція нагадує, що випалювання пожнивних рештків, стерні, опалого листя заборонено чинним законодавством!!!

Особи винні у порушенні зазначеної заборони можуть бути притягнуті  до адміністративної відповідальності відповідно до ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення шляхом накладення штрафу в розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.), посадові особи – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190 грн.).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока (340-680 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста (1190-1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Закликаємо дотримуватись правил пожежної безпеки та недопускати спалювання сухої рослинності!
Бережемо природу Сумщини разом!