Підбито підсумки роботи зі зверненнями громадян у 2 кварталі 2018 року

Потягом ІІ кварталу 2018 року до Державної екологічної інспекції у Сумській області надійшло 55 звернень від 196 громадян. З них:

від громадян поштою надійшло 20 звернень (36% від загальної кількості отриманих);

на особистому прийомі отримано 10 звернень (18%);

через інші органи, установи, організації надійшло 25 звернень (46%).

Упродовж звітного періоду Інспекція отримала 10 колективних звернень, всього до Інспекції колективно звернулась 151 особа.

Згідно класифікації 47 з отриманих звернень є заявами, 8 – скаргами.

Найчастіше громадяни скаржилися на забруднення атмосферного повітря. Загальна кількість звернень, що стосувалися забруднення атмосферного повітря та порушення у сфері охорони водних ресурсів – по 10.

У 9 зверненнях йшлося про порушення у сфері поводження з відходами, 7 – з небезпечними хімічними речовинами.

Питання законності видалення зелених насаджень піднімались у зверненнях 6 разів; порушень на територіях лісового фонду – 5 разів, у сфері охорони тваринного світу – 1 раз.

Про факти порушень земельного законодавства громадяни повідомляли у 4 зверненнях.

Питання, викладені у 10 зверненнях, знаходились поза межами компетенції Інспекції, тому були направлені за належністю до інших органів.

Ресурсний розподіл питань, що порушувались громадянами у зверненнях, отриманих Інспекцією протягом 2 кварталу 2018 році, відображені на діаграмі:

У 2 кварталі 2017 року до Інспекції надійшло 4 повторних звернення. Серед них звернення щодо знищення лісових насаджень на території Тростянецького агролісгоспу з метою подальшої незаконної переробки деревини; скарга на порушення у діяльності ТОВ «Агропартнери-2009»; звернення стосовно забруднення атмосферного повітря після встановлення твердопаливного котла у житловому будинку в м. Лебедин; заява про порушення в діяльності підприємств «Конкордія» та «БМВ».

На ці звернення Інспекцією надані роз’яснення стосовно повноти вжитих заходів при попередньому їх опрацюванні, також проводились перевірки стану виконання приписів, виданих за результатами позапланових перевірок за зверненнями громадян.

В ході опрацювання звернень знаходили підтвердження зазначені у них факти порушень, зокрема: стосовно несанкціонованих сміттєзвалищ на території Кузьківської с/р Конотопського району біля с. Раки, поблизу с. Рев’якине Путивльського району, на території Шаповалівської та Підлипненської сільських рад Конотопського району, біля р. Псел в с. Могриця Сумського району; щодо масової вирубки дерев сосни між селами Деражня та Шатрище Ямпільського району, незаконної рубки дерев в м. Суми біля ТЦ «Євробазар»; щодо капітального будівництва у прибережно-захисній смузі р. Псел по вул. Заливна в м. Суми а також факти порушень при поводженні з небезпечними хімічними речовинами ТОВ «Глобал Харвест» та спалювання сміття разом з покришками на території садового кооперативу в м. Суми.

За результатами таких перевірок було вжито відповідні заходи реагування (матеріали направлялись до правоохоронних органів, порушників було притягнуто до адміністративної відповідальності, надано обов’язкові до виконання приписи щодо усунення виявлених порушень, тощо).

І навпаки, деякі викладені у зверненнях факти при проведення перевірки не підтверджувались. Так, були отримані підтвердження законності знесення зелених насаджень біля спортивної бази табору «Зоряний», не підтвердились і факти незаконності діяльності ФОП Шкарупа О.В.

Загалом за квітень-червень 2018 року опрацьовано 45 звернень, з яких:

вирішено позитивно 19 звернень;

відмовлено у задоволенні 4 звернень;

дано роз’яснення на 15 звернень;

направлено за належністю відповідно до статті 7 Закону України «Про звернення громадян» 7 звернень.

Станом на 05.07.2018 на розгляді та на контролі в Інспекції залишається 10 звернень, отриманих у ІІ кварталі 2018 року, термін опрацювання яких ще не завершився.