Майже 2,5 мільйони гривень збитків має відшкодувати КП «Водоканал Білопілля»

Господарський суд Сумської області ухвалив рішення про стягнення з Комунального підприємства «Водоканал Білопілля» збитків, завданих внаслідок діяльності без дозволу. Відповідний позов було подано Конотопською місцевою прокуратурою за результатами перевірки Державної екологічної інспекції у Сумській області.

Так, у червні 2019 року, під час планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, Державною екологічною інспекцією у Сумській області було встановлено, що починаючи з 01 січня 2018 року КП «Водоканал Білопілля» здійснювало забір підземних вод без спеціального дозволу на користування надрами. Даний факт є порушенням ст. ст. 16, 19, 21, 23 Кодексу України про надра. Відтак, на момент перевірки водоканалом було протиправно забрано майже 600 тис. кубометрів підземної води. Загальна сума збитків, обумовлених використанням водних ресурсів при відсутності дозвільних документів, склала 2 335 290 гривень. Оскільки підприємство відмовилося відшкодовувати збитки у добровільному порядку, Інспекція звернулася до прокуратури задля вжиття заходів представницького характеру.

І ось учора, 17.03.2021, позовні вимоги прокуратури та Держекоінспекції були задоволені у повному обсязі, тому водоканалу доведеться компенсувати повну суму збитків примусово. Проте, зауважимо, що вищезазначене рішення суду набере чинності через 30 днів, якщо за цей час КП «Водоканал Білопілля» не звернеться з апеляційною скаргою.