Поблизу с. Гостинне Білопільського району виявлено стихійне сміттєзвалище з рештками свійських тварин

Державною екологічною інспекцією у Сумській області розглянуто звернення громадянина щодо порушень вимог природоохоронного законодавства на території Миколаївської ОТГ Білопільського району. Заявник скаржився, що тверді побутові відходи громади вивозяться на несанкціоноване сміттєзвалище біля с. Гостинне. До того ж, зі слів чоловіка, на цьому звалищі періодично розміщують і спалюють рештки великої рогатої худоби.

Задля перевірки зазначених фактів, Інспекція провела позаплановий захід державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства під час виконання делегованих повноважень Миколаївською селищною радою. Зокрема, екоінспектори здійснили обстеження території  поблизу Гостинного, у ході якого виявили звалище твердих побутових відходів. Також посеред цього смітника виявлено купу рогів, копит та залишків шкур тварин, прикидану гіллям, що є грубим порушенням вимог чинного законодавства.

Фахівцями Інспекції було встановлено, що саме цю земельну ділянку площею 1 га ще у 2002 році було заплановано під полігон твердих побутових відходів. Проте, на момент перевірки, земельну ділянку не було оформлено та облаштовано під звалище у встановленому порядку. Так, по периметру ділянки відсутні огорожа й обвалування, на ній не здійснюється пошарова пересипка й ущільнення відходів, а також відсутній будь-який контроль за експлуатацією звалища. Відтак, неналежне виконання  Миколаївською селищною радою повноважень з організації видалення побутових відходів і створення полігону для їх захоронення призвело до утворення несанкціонованого сміттєзвалища та розміщення на ньому побічних продуктів тваринного походження.

За результатами перевірки, голові Миколаївської селищної ради видано припис з вимогою вжити вичерпних заходів щодо організації захоронення відходів на полігоні ТПВ, який би відповідав вимогам природоохоронного законодавства, приведення земельної ділянки біля с. Гостинне у належний стан та ліквідації звалища побічних продуктів тваринного походження. У разі невиконання зазначених приписів, Інспекція притягне посадових осіб Миколаївської селищної ради до адміністративної відповідальності.