Незаконне полювання на природно-заповідній території Сумщини виявили державні інспектори

Кожної весни через Україну звичними пролітними шляхами повертаються перелітні птахи.

Міграція або переліт птахів – це щорічне переміщення або переселення птахів на великі відстані, пов’язане із сезонною зміною екологічних або кормових умов, і для птахів є складним та небезпечним процесом.

Під час міграції птахи стикаються з багатьма труднощами і небезпеками. На жаль, на додаток до природних катаклізмів: сильних штормів і поганої погоди, мігруючі птахи стикаються з іншими загрозами, які створює їм людина. Осушення, вирубка лісів, урбанізація ландшафтів призводить до руйнування біотопів. Через це птахи позбавляються місць, де можна перепочити і знайти корм. Крім того, забруднення океанів, морів, річок і повітря також негативно впливає на них. Птахи гинуть через зіткнення з лініями електропередач, маяками, телевізійними вежами. Та багато перелітних птахів гине саме від рук мисливців і браконьєрів.

Незважаючи на весняну заборону проведення полювання, несвідомі мисливці здійснюють незаконне полювання на перелітних птахів (гуски, качки, кулики та ін.). Не гребують полювати й на територіях природно-заповідного фонду…

Так, державними інспекторами відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу Інспекції під час проведення заходів по боротьбі з браконьєрством 26 березня 2019 року у темну пору доби біля с. Зарічне Путивльського району було виявлено, що громадянин Ш. здійснював полювання без відповідних дозвільних документів із використанням мисливської рушниці в межах регіонального ландшафтного парку «Сеймський».

У порушника правил полювання вилучено мисливську рушницю та 20 набоїв 12 калібру, які передані на зберігання до Путивльського відділення поліції.

На порушника складено протокол про адмінправопорушення за статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення, який готується для передачі до суду.

One thought on “Незаконне полювання на природно-заповідній території Сумщини виявили державні інспектори

Коментарі закриті.