Суд зобов’язав ПАТ «Сумський завод продтоварів» відшкодувати завдані державі збитки внаслідок забруднення атмосферного повітря

У ході проведеної Інспекцією у 2015 році планової перевірки ПАТ «Сумський завод продтоварів» було встановлено, що 10 стаціонарних джерел викидів на підприємстві у період з 06.02.2013 по 23.11.2015 здійснювали викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного дозволу, що є порушенням вимог ст.ст. 10, 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря». Чим було завдано державі збитків на загальну суму 217 989 грн.

На підставі матеріалів цієї перевірки Сумською місцевою прокуратурою був заявлений позов до Господарського суду Сумської області про стягнення шкоди з Сумського заводу продтоварів у примусовому порядку.

У грудні 2017 року рішенням Господарського суду Сумської області позовні вимоги прокурора та Державної екологічної інспекції у Сумській області було задоволено в повному обсязі.

Проте, ПАТ «Сумський завод продтоварів», не погоджуючись із рішенням суду першої інстанції, подало апеляційну скаргу до Харківського апеляційного господарського суду. Але у лютому 2018 року Харківським апеляційним господарським судом цю скаргу залишено без задоволення, а рішення господарського суду Сумської області – без змін.

Дане рішення набрало законної сили, а, отже, підприємству доведеться сплатити збитки у розмірі майже 218 тис. грн.